Effektivisering

Effektmåling efter ROI-metoden

Sådan synliggør du dine succeser med effektmåling efter ROI-metoden

Hvad var afkastet på jeres seneste projekt? Ved du det ikke og er du i tvivl om, hvordan du finder ud af det, kan du blive meget klogere i denne videoserie med Peter Levinsen.

Modsat hvad mange tror, er det ifølge Peter ikke svært. Det kræver blot, at du ved hvordan man gør.

I denne video om ROI-metoden lærer du, hvordan du kan måle hvilket afkast eller hvilke resultater dine projekter skaber.

Find ud af hvordan du bruger 4MAT, de 5 ROI niveauer samt ROI-metodens 12 processer og 12 grundregler til at lave en god ROI-måling.

Peter Levinsen er Konsulent for FutureFactor og LederIndsigt og har gennem årene haft sine fingre i en lang række andre projekter, der har givet ham stor erfaring med bl.a. kompetenceudvikling, videndeling og procesoptimering. Peter er desuden certificeret i brugen af Insights Discovery, 4MAT, ROI-metoden m.m.

Effektmåling efter ROI-metoden

: videoserie (3)

Relaterede

faarup-sommerland_cover
Den der er tættest på gæsten har bolden
kellers-brand-equity-model_cover
Kellers Brand Equity model 
cover_16-personlighedstraek-der-goer-dig-til-en-god-leder
15 personlighedstræk der gør dig til en god leder
aida_cover
AIDA – Skab opmærksomhed hos din modtager!

Få et gratis tjek

Udfyld formularen for at booke en 30-60 minutters session. 

Vi vil svarer inden for 24 timer

book et foredrag

Kontakt os i dag og hør om dine muligheder

Tusind Tak

Vi har modtaget din henvendelse og vender tilbage hurtigst muligt